Staré Město na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Staré Město
Domů - Portál Staré MěstoKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Starého Města, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Tipy na výlet > Zábava a rekreace > Lázně > Sirnaté lázně Ostrožská Nová Ves

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Sirnaté lázně Ostrožská Nová Ves

Fotogalerie:
Sirnaté lázně
Sirnaté lázně
Sirnaté lázně
Sirnaté lázně
Sirnaté lázně
Sirnaté lázně
Sirnaté lázně
Sirnaté lázně
Sirnaté lázně
Sirnaté lázně
Sirnaté lázně
Sirnaté lázně
Sirnaté lázně
Sirnaté lázně

Náhled webové stránky:
Náhled stránky: Sirnaté lázně Ostrožská Nová Ves

Schránka:
Přidej do schránky.

Sirnaté lázně jsou ideálním místem, pokud máte kožní problémy či onemocnění pohybového aparátu. V Ostrožské Nové Vsi jsou sirnaté prameny přímo v areálu lázní a dělají téměř zázraky. Komplex nabízí odbornou léčbu a prvotřídní rehabilitaci, má kompletní balneoprovoz s širokou nabídkou procedur. Areál je obklopen lesoparkem o rozloze 10 ha.

Historie lázní sahá až do roku 1903, kdy na popud místního rodáka ThDr. Františka Botka byl prokázán léčivý účinek pramenů sirné vody, vyvěrajících v bažině nedaleko obce. Z původních malých obecních lázní s budovou se 6 koupelovými kabinkami a čekárnou se postupem času vybudovaly lázně do dnešní podoby.

Hlavní léčebnou procedurou jsou sirné koupele. Používá se k nim vlastní minerální voda, která se získává z několika vrtů za centrální lázeňskou budovou. Tato přírodní minerální voda se zachycuje v hloubce kolem 50 m a vydatnost každého vrtu činí zhruba 40 l za minutu. Jde o studenou, bezbarvou, čirou minerální vodu s výrazně sirovodíkovým pachem. Z provedené analýzy vyplývá, že minerální voda je bohatá na nejrůznější kationty. Zkoumáno jich bylo celkem 18 a z nich je v největším množství zastoupen vápník, sodík, hořčík, draslík a železo. Z aniontů jsou to téměř výhradně hydrogenuhličitany a pak sírany, kterých má jeden z vrtů ve velmi bohatém množství (téměř 14 mg v jednom litru). Nedisociované složky tvoří hlavně kyselina křemičitá.

Především jde o rheumatická onemocnění kloubů - artritidy. Rheumatické onemocnění kloubů vzniká obvykle po streptokokové infekci. Působením streptokokového jedu v těle dojde ke specifické reakci ve vazivu. Objevují se tahavé bolesti, které se omezují na jednotlivé klouby. Je pravidlem, že nemoc se stěhuje z jednoho kloubu na druhý. Převážně onemocní klouby kolenní, nožní a ramenní. Choroba ponejvíce přejde do chronického stadia.

Ve zdejších lázních se léčí chronické artritidy v podstatě všech kloubů. Léčeny jsou jak formy tkanivové, bolestivé, které připouštějí lehké pohyby kloubů, tak formy ankylotické, kde jsou klouby ztuhlé, zcela nepohyblivé, ale často nebolestivé. Léčen je i reumatismus mimokloubní a bolestivé syndromy vaziva a kosterních svalů. Léčeny jsou také ta onemocnění kloubů, které způsobila lupenka či jiné infekce či škodliviny.

Významnou skupinu nemocí, které se léčí v Sirnatých lázních O. N. Ves, jsou nemoci kůže. Patří k nim především lupenka. Jde o chronické onemocnění, které se objevuje mezi 15. a 30. rokem. Na kůži zpočátku najdeme červeně zbarvené skvrny, velké jako špendlíková hlavička. Ohnisko je pokryto stříbrnými lupy. Převážně se vyskytuje na loktech nebo na kolenou či na zádech, někdy i na celém těle. Postihnout mohou i vlasatou kůži hlavy a nehty. Dědičná zátěž je nesporná a sirné koupele sehrávají důležitou léčebnou roli. Léčena je prostá psoriasa, ale i lupenka generalizovaná a formy s postižením kloubů.


Adresa a kontaktní informace:
SIRNATÉ LÁZNĚ OSTROŽSKÁ NOVÁ VES
KUNOVSKÁ 664
687 22  OSTROŽSKÁ NOVÁ VES

telefon:+420 572 437 200
fax:+420 572 437 252

Poznámka:
Adresa tipu na výlet může být pouze orientační.

Adresa na mapě:
GPS: N49°0'48,24"; E17°26'31,20"
Zpráva pro Sirnaté lázně Ostrožská Nová Ves
Vaše jméno:

Váš email:

Váš telefon (+420XXXYYYZZZ):

Zpráva:

Obrázek s 4-místným kódem (pokud je kód nečitelný, můžete ho nekonečně měnit)

4-místný kód z obrázku tmavě modrou barvou:

A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 426

Hledej v okolí

přetažením ikony nastavíte vaši pozici na mapě
přetažením ikony nastavíte velikost okruhu vyhledávání
Hledej v okruhu do vzdálenosti km Nastav

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Staré Město
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2018 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena